O NAS

Zarząd Klubu UKS ORKA,
składa serdeczne podziękowania za wsparcie i okazaną pomoc finansową naszym wspaniałym Darczyńcom:

Marioli i Rafałowi Ziemnickim,
Małgorzacie i Bartoszowi Nowodworskim,
Annie i Norbertowi Krajewskim,
Agnieszce i Pawłowi Markowskim,
Katarzynie Terleckiej,
Katarzynie i Markowi Adrianowiczom,
Przemysławowi Turek

 

oraz tym, którzy przyczynili się do założenia klubu – Rodzinom:
Siemińskich, Rybaków, Grabskich, Siejaków, Zielonków, Stupałów, Bigdowskich, Majewskich.
Bez WAS ten klub by nie istniał !
Dziękujemy.
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń

<Eleanor Roosevelt>

 

Jako rodzice wszyscy dbamy o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych dzieci. Chcemy także, aby ich dzieciństwo było pełne przygód, radości i przyjaźni.     I tak powstało marzenie – klub sportowy dla tych dzieci, które dzielą się swoją pasją pływania. Aby marzenie mogło się spełnić – trzeba zakochać się w ciężkiej pracy. Taką właśnie pracę podjęli nasi trenerzy, którzy z pasją, ogromnym sercem i wielkim oddaniem trenują nasze dzieci.

 

Marzenie trwa…

Wspólnie – trenerzy i rodzice podjęli decyzję o założeniu klubu sportowego dla naszych pociech. Zaczęło się poszukiwanie nazwy dla klubu. Orki to duże i silne ssaki morskie. I takie też są nasze dzieci. Są wielkie, bo walczą nie tylko z przeciwnikiem, ale również z własnymi słabościami. Są silne, bo nigdy się nie poddają i zawsze mają dość siły aby wspierać innych. Taki był właśnie początek czegoś wielkiego. Narodził się klub UKS ORKA Częstochowa. Założycielami klubu, przy stuprocentowym wsparciu rodziców, są trenerzy Nina Ujma, Jacek Drzewiecki i Bartosz Boborowski.

 

Wytrwałość w dążeniu zawsze prowadzi do sukcesu…

Wytrwałość i przede wszystkim wiara w siebie to droga jaką nasze dzieci podążają. Trenerzy uczą, że to nie ilość pucharów i medali jest miarą prawdziwego sukcesu, ale droga jaką trzeba pokonać, pot i łzy ciężkich treningów, aby dotrzeć tam, gdzie teraz jesteś z miejsca, w którym kiedyś byłeś. Jak powiedział Józef Piłsudski:
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska.”
Trenerzy przekazują dzieciom wartości, jakimi mądry człowiek powinien kierować się w życiu. To nie tylko samodyscyplina treningów.  To także życie we wspólnocie klubu, szacunek dla drugiego zawodnika, często dla rywala, oraz dla trenera.
ORKA uczy życia – nasze dzieci wiedzą czym jest ciężka praca na treningach, wiedzą także jak ważna jest organizacja czasu – obowiązki szkolne i domowe – a także czym jest zdrowe odżywianie.

 

Od dzisiaj jesteś zwycięzcą!

Dlaczego jesteś zwycięzcą? – mógłby ktoś zapytać nasze dzieci. One wiedzą, że człowieka można zniszczyć, ale nie można pokonać.  Znają swoją wartość  i wierzą, że ciężka praca jest drogą do sukcesu, bo człowiek nie jest stworzony do klęski, ale do walki – przede wszystkim z samym sobą. Nasi trenerzy uczą, że mądry sportowiec nie musi opłakiwać przegranej. Uczą,    że należy znaleźć sposób na wyleczenie odniesionych ran i przekucie tego    w sukces.  Jak powiedział Michael Jordan:
„Pokażcie mi moje słabe strony, a ja popracuję, żeby stały się moimi zaletami.”
W sporcie, jak i w życiu, nie ma nic za darmo.

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Skip to content